حقوق ۵ میلیون تومانی برای یک شغل عجیب در فضای مجازی

گسترش شبکه های مجازی امروزه فرصت رو واسه درآمدزایی بعضی از افراد در نقاط جور واجور دنیا جفت و جور کرده. در این مطلب به یه شغل عجیب در فضای مجازی می پردازیم.

الان خیلی از کار و کاسبیای فیزیکی جای خود رو به کار و کاسبیای مجازی داده و بیشتر جوانان تلاش دارن تا کار و کاسبی ای رو از این روش راه اندازی کنن. اما باید گفت که کسب و کارایی که از راه شبکه های اجتماعی ایجاد شدن، در فروش محصول و سرویس دهی خلاصه نمی شن.

تازگیا آگهیای استخدامی عجیبی منتشر شده که در اونا از افراد بیکار درخواست می شه تا از راه لایک یا دیدن کردن بعضی از صفحات مجازی درآمد به دست بیارن.

نکته قابل توجه در این آگهیا امتیازات و حقوق بالاییه که به خواهندگان کار از طرف صاحبان این آگهیا پیشنهاد می شه و بعضی وقتا اندازه این حقوق پیشنهادی به ۵ میلیون تومن در ماه هم می رسه.

در این آگهیا از خواهندگان کار درخواست می شه که پستا و کپشنای خصوصی رو بازدید کنن و اونا رو واسه گروه ها و کانالای دیگه ارسال کنن که به ازای هر یک هزار بازدید از پستای صفحات مجازی، اندازه های مشخصی در نظر گرفته شده.

نکته قابل توجه اینه که این شرکتا تنها کارمند ایرونی رو استخدام می کنن که بازدید کنندگان پستا هم فقط باید افراد ایرونی باشن.

این روزا به واسطه اینترنت و فضای مجازی، کار و کاسبیای بسیاری بوجود اومده، اما به همون اندازه هم راه های کلاهبرداری و سوء استفاده به وجود اومده و حال باید گفت کم نیستن آدمایی که از این روش کلاهبرداری می کنن.

این مطلب را هم بخوانید :  عفونت های دستگاه تناسلی زنان

صاحبان مثل این کسب و کارا مبلغی رو از مدیران کانالا دریافت می کنن تا بازدید این کانالا زیاد شه و از طرفی دیگه آدمایی استخدام می شن تا در سوپر گروه های تبلیغاتی پست و کانال مشخصی رو تبلیغ کنن و این آدما به ازای بازدید مشخصی پورسانت دریافت می کنن.

در این شرایط مدیر کانال عقیده داره که پستای کانالش به وسیله افراد واقعی دیده می شه و فردی که تبلیغ این کانال رو برعهده گرفته، دستش به جایی بند نیس و تنها یه کانال و ربات بی نام و نشون داره، در حالی که وقت و اینترنتش رو هدر داده و در آخر هم هیچ مبلغی عایدش نمی شه.

در هر صورت این کار یه نوع کلاهبرداریه و افراد زیادی به واسطه کسب درآمد از این روش ها، پس از صرف هزینه و زمان هیچ پورسانتی دریافت نمی کنن و این وسط فقط فرد کلاهبردار به واسطه پولی که از طرف اول یعنی سفارش دهنده میگیره، سود می کنه و منتشر کننده ها هم وقتی موضوع رو می فهمن فقط افسوس می خورن و کار به شکایت نمی رسه.

البته راه واسه شکایت از این افراد پیش پلیس فتا بازه. چه سفارش دهنده ها و چه منتشر کننده ها می تونن با مستندات و داشتن شناسه(ID) کانالا و بقیه مشخصات از این افراد شکایت کنن.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوون